Login
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk
 • vvNaaldwijk

Nieuwsbrief

Meest actuele nieuwsbrief

Roosters

Rooster komende periode

Rooster komende periode

Hoofdsponsoren

VGI

VGI

Klik op het logo om de site van een sponsor te bezoeken (geldt voor alle sponsoren)

Sportkleding vvN

Helden van......

Helden 2017/18

2017/18

Helden 2015

2015

Voor alle vrijwilligers......  

Fotoalbums

Fotoalbums vv Naaldwijk

Vrienden van......

Fevowest

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Sponsorkliks

Trainers Naaldwijk gaan zélf oefenstof Meulensteen onderwijzen

Jeugdtrainers Jeffrey Ros, Patrick Piron en Kees van de Gaag van de voetbalvereniging Naaldwijk hebben eind mei de Meulensteen-driedaagse gevolgd. René Meulensteen was jarenlang de rechterhand van Sir Alex Ferguson bij Manchester United en is tevens zelf hoofdtrainer geweest bij onder andere FC Anzji en Fulham FC. Hij legt zich tegenwoordig toe op het opleiden van trainers en gebruikt daarbij veel elementen van de befaamde Coerver-methode. Op 4 juli gaan de jeugdtrainers van Naaldwijk zélf trainingen geven met de Meulensteen-methodiek.

V.l.n.r.: Ros, Piron, Meulensteen en Van der Gaag

 De hoofdtrainers gaan op 4 juli een dag verzorgen voor andere jeugdtrainers van Naaldwijk, waarbij van 10.00 tot 15.00 uur de kennis en inspiratie die is opgedaan bij de Meulensteen-driedaagse zal worden gedeeld. Alles met het doel waar de complete jeugd van Naaldwijk achterstaat: een verdere impuls geven aan de jeugdopleiding.

Volgens jeugdtrainer Ros zijn de uitgangspunten ‘Messi en Cristiano Ronaldo’. ,,Want dat zijn spelers die één op één domineren. De theorie van Meulensteen is niet om spelers in teamverband beter te maken, maar om ze individueel op een hoger niveau te krijgen.’’

Drie dagen lang gingen de mannen aan de slag in Duiven om trainingen te volgen waarmee ze zelf uiteindelijk de jeugdopleiding van voetbalvereniging Naaldwijk naar een hoger plan willen brengen. ,,We willen bij Naaldwijk zo dicht mogelijk tot het plafond komen van iedere speler. De nadruk ligt op herhaling en zoveel mogelijk positief coachen. Je moet kinderen situaties brengen dat – als ze één tegen één staan – de actie lukt. Dan kunnen ze op een gegeven moment zelf bepalen wanneer te passen, wanneer de actie te maken en wanneer het eindproduct, het scoren, in te zetten,’’ vertelt Ros.

,,De spelers gaan zoveel mogelijk met de bal aan de slag om hun balgevoel te verbeteren. In essentie zorg je ervoor dat ze overweg kunnen met de bal waardoor ze de tijd hebben én nemen om de juiste beslissingen te nemen. Dat is het belangrijkst in het hedendaagse voetbal.’’

Individualiteit
Volgens Ros is de focus op individualiteit globaal gezien hetgeen dat de trainers onderwezen hebben gekregen bij de driedaagse. Daar gaan ze dus zélf mee aan de slag op 4 juli, wanneer Van de Gaag (hoofdtrainer van de D), Piron (van de E) en Ros (van de F) hun kennis gaan overdragen aan hun eigen hulptrainers en de andere hoofdtrainers. ,,We leggen in grote lijnen de theorie uit en we gaan in de praktijk aan de slag om de oefeningen dusdanig toe te passen dat het voor de kinderen leuk, leerzaam en uitdagend is.’’

Hij vindt tevens dat de Meulensteen-methodiek ‘een eyeopener’ is voor trainers. ,,Ik kan met volle overtuiging zeggen dat geen van ons dit had willen missen. We hebben het dan ook gelijk toegepast waar we er nog niet mee bezig waren en zo hopen we onze knusse familieclub op een hoger niveau te brengen. We beginnen onderop en we bouwen het uit naar boven.’’